KPR Jelenia Góra : AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

:

Podsumowanie

Znakomita passa AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk trwa. W sobotnie popołudnie pokonaliśmy w Jeleniej Górze KPR 32:32 mimo że w zespole z Karkonoszy dwie zawodniczki łącznie rzuciły osiemnaście bramek.

Pierwsze minuty nie układały się najlepiej dla naszych zawodniczek. Po rzucie Aleksandry Tomczyk, w 10. minucie przegrywaliśmy już 5:2. W mecz weszliśmy więc trochę później, jednak na tyle wcześnie, by zdołać odmienić jego losy.

Gdy Monika Stachowska zwieńczyła serię czterech bramek rzuconych z rzędu, prowadziliśmy już 6:5! Mieliśmy spore problemy z upilnowaniem Joanny Załogi i Sabiny Kobzar. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 15:15.

Po zmianie stron znakomicie zaczęły Karolina Siódmiak i Paula Mazurek i wyszliśmy na trzybramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że będziemy kontrolować sytuację, KPR trafił trzy razy z rzędu i na kwadrans przed końcem był remis 26:26.

Na szczęście to nasze zawodniczki zachowały w końcówce więcej zimnej krwi. Pomogło doświadczenie i ostatecznie zwyciężyliśmy 32:30. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk jest więc w 2017 roku wciąż niepokonany. Oby ta passa trwała jak najdłużej.

KPR Jelenia Góra – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 30:32 (15:15)

KPR: Ciesiółka, Filończuk – Kobzar 9, Załoga 9, Janas 4, Bilenia 4, A.Tomczyk 2, Jasińska 1, Bielecka 1 oraz Kanicka