Justyna Świerczek: Zdobyłam dużo doświadczenia

Justyna Świerczek rzucając cztery bramki miała swój wkład w pokonanie KPR-u Gminy Kobierzyce. Dla zawodniczki obecny sezon jest okazją do rozwoju i gry z bardziej doświadczonymi szczypiornistkami.

Nasz zespół nie dał się zaskoczyć KPR-owi Gminy Kobierzyce i wygrał 27:22. – Liczyło się przede wszystkim zwycięstwo w tym meczu, jednak miałyśmy również założenia taktyczne, które udało się zrealizować i z tego również trzeba się cieszyć – powiedziała Justyna Świerczek.

Młoda zawodniczka w tym sezonie debiutowała w PGNiG Superlidze kobiet i jest to dla niej olbrzymi krok w karierze. – Przejście do PGNiG Superligi było dobrym krokiem. Rozwinęłam się i zdobyłam dużo doświadczenia od starszych koleżanek. Mam oczywiście świadomość tego, że mam jeszcze jakieś braki, ale powoli się rozwijam – stwierdziła rozgrywająca.

Gdy sportowiec zasmakuje już najwyższej klasy rozgrywkowej, nie chce zejść z tego poziomu. – Na pewno nie chciałabym grać niżej, ewentualnie wyżej. Może to jednak się zdarzy za kilka, czy kilkanaście lat – zaśmiała się rozgrywająca.

Przed naszym zespołem kolejne mecze o miejsca 7-12. – Teraz dostajemy więcej minut na boisku. Nie ma wielkiej presji i walczymy o to, by po odejściu najważniejszych zawodniczek ułożyć taktycznie drużynę po to, by powalczyć o wyższe cele w przyszłym sezonie – podsumowała Świerczek.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *