Kontrolowane zwycięstwo w derbach Pomorza

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk we własnej hali pokonał UKS PCM Kościerzyna 24:18. Najwięcej, bo siedem bramek rzuciła dla naszej drużyny Paula Mazurek.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze. Świetnie w bramce spisywała się Patrycja Chojnacka, a po rzucie Karoliny Kalskiej, w 8. minucie było 5:0 dla naszej drużyny. Dopiero wtedy UKS PCM rzucił pierwszą bramkę w niedzielnym spotkaniu.

Nasz zespół grał jednak znakomicie. Skuteczna i z siódmego metra i z gry była Paula Mazurek, a gdy rzuciła Karolina Kalska, w 16. minucie prowadziliśmy już różnicą sześciu bramek. Co prawda pod koniec pierwszej części spotkania nasze rywalki zbliżyły się na trzy bramki różnicy, jednak ostatecznie na przerwę schodziliśmy przy rezultacie 12:8.

Po zmianie stron bardzo szybko zbudowaliśmy sześciobramkową przewagę. UKS PCM się jednak nie poddawał, a sporo problemów sprawiała nam Justyna Belter. To po jej rzucie, w 48. minucie było już tylko 17:14.

Na szczęście potrafiliśmy szybko odpowiedzieć i gdy trafiła Adrianna Górna, było już 20:14. Do samego końca kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Wygraliśmy 24:18 i odskoczyliśmy reszcie rywalek grających o miejsca 7-12.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – UKS PCM Kościerzyna 24:18 (12:8)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kayumova – Mazurek 7, Kalska 4, Cirjan 3, Górna 3, Masna 3, Skonieczna 2, Hartman 1, Żukowska 1 oraz Tomczyk, Ciura, Świerczek, Karwecka, Jurczyk.