Porażka z KPR-em

Niestety porażką zakończył się nasz mecz z KPR-em Jelenia Góra. Niezwykle kosztowny był przestój drużyny w środku pierwszej połowy. Nie pomogło nawet dziewięć bramek rzuconych przez Adriannę Górną.

Od początku spotkania właśnie Adrianna Górna była zdecydowanie najskuteczniejszą naszą zawodniczką. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy miała ona na swoim koncie niemal wszystkie bramki zdobyte przez nasz zespół. Od stanu 3:2, nasza drużyna zaliczyła niestety przestój.

W ciągu trzynastu minut nie potrafiliśmy rzucić choćby jednej bramki, a w tym czasie KPR Jelenia Góra wyszła na prowadzenie, którego – jak się później okazało – nie oddał do samego końca. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy nasze rywalki wyszły na czterobramkowe prowadzenie i ta część meczu zakończyła się rezultatem 8:12.

Po zmianie stron mieliśmy momenty, w których można było realnie patrzeć na odrobienie strat. Po bramce Karoliny Kalskiej, w 40. minucie było już 11:14. Świetnie spisywała się Patrycja Chojnacka, która broniła mimo kontuzji ręki.

Jeszcze na dziesięć minut przed końcem po bramce Aleksandry Oreszczuk było 14:19. W tym momencie nasza drużyna zaczęła odrabiać straty. Dobrą zmianę dała Małgorzata Jurczyk, a po rzucie Kalskiej, na sześć minut przed końcem było 19:20! Niestety w końcówce lepiej spisały się przyjezdne i przegraliśmy 21:23.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – KPR Jelenia Góra 21:23 (8:12)

AZS Łączpol AWFiS: Kayumova, Chojnacka – Górna 9, Kalska 4, Mazurek 2, Jurczyk 2, M.Tomczyk 2, Skonieczna 1, Cirjan 1 oraz Masna, Ciura, Świerczek.