Porażka z KPR-em

Niestety nie wyszedł nam wyjazd do Jeleniej Góry. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał z miejscowym KPR-em 24:29. Wciąż pozostajemy jednak na 7. miejscu w tabeli, z siedmioma punktami straty nad ósmą drużyną.

Od początku zmotywowane zawodniczki z Jeleniej Góry, które walczą o utrzymanie grały bardzo dobrze, szczególnie w obronie. Po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Joannę Załogę, w 12. minucie drużyna KPR-u prowadziła 6:3. Później jednak wzięliśmy się do odrabiania strat.

Sygnał do walki dała Roxana Cirjan, a po bramce rzuconej przez Katarzynę Skonieczną, w 17. minucie doprowadziliśmy do remisu. Niestety w ciągu ostatnich dziewięciu minut pierwszej połowy rzuciliśmy tylko jedną bramkę i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 12:10.

Kluczowy dla wyniku całego spotkania był początek drugiej połowy, w którym dużo lepiej spisały się zawodniczki z Jeleniej Góry. Nie mogliśmy sobie poradzić z dobrze grającymi gospodyniami i w 45. minucie wyszły już na siedmiobramkowe prowadzenie.

Nasza drużyna przeprowadziła jeszcze próbę odwrócenia sytuacji. Sygnał do ataków dała Adrianna Górna, następnie trafiały Justyna Świerczek, Marta Karwecka i Paula Mazurek. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem było 26:23. Nie wystarczyło to jednak do odrobienia całej straty. Kilka bramek dorzucił KPR i przegraliśmy 24:29.

KPR Jelenia Góra – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 29:24 (12:10)

KPR: Hoffman, Ciesiółka – Załoga 8, Janas 7, Tomczyk 6, Bilenia 4, Kobzar 3, Oreszczuk 1 oraz Skowrońska, Kanicka, Maziarz.

Karne: 2/4.

Kary: 6 min. (Oreszczuk 4 min., Janas 2 min.).

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kayumova – Mazurek 5, Cirjan 5, Świerczek 4, Górna 3, Kalska 2, Skonieczna 2, Karwecka 1, Żukowska 1, Masna 1 oraz Tomczyk, Jurczyk.

Karne: 2/5.

Kary: 6 min. (Masna, Skonieczna, Mazurek – po 2 min.).

Sędziowie: Jędrycha, Pytlik.

Widzów: 250.

foto: Michał Domnik

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *