Roller coaster w Gdańsku. Dwa punkty pojechały do Piotrkowa Trybunalskiego

Niestety porażką zakończyło się spotkanie AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Przegraliśmy 27:29, chociaż dwukrotnie potrafiliśmy wyjść z olbrzymich tarapatów.

Po kilku wyrównanych minutach, do głosu doszły zawodniczki Piotrcovii. Dużym zagrożeniem była Monika Kopertowska, która znakomicie wykonywała rzuty karne. Po jej dwóch trafieniach z siódmego metra, w 12. minucie przegrywaliśmy 3:7.

Sygnał do ataków dały Adrianna Górna i Katarzyna Skonieczna. Na sześć minut przed przerwą, po rzucie Pauliny Masnej wyszliśmy na prowadzenie 10:9. Do przerwy trwała zacięta walka. Jeszcze w ostatniej minucie prowadziliśmy 13:12, ale wynik pierwszej połowy ustaliła Vladislava Belmas.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała dużo gorzej. Świetnie spisywała się Aleksandra Kucharska i Piotrcovia wyszła nawet na siedmiobramkowe prowadzenie. Jeszcze w 51. minucie było 19:26. Wydawało się, że w tym momencie moglibyśmy się już poddać. Tak jednak nie było.

W niedzielę było nas stać jeszcze na jeden zryw. W ciągu siedmiu minut rzuciliśmy siedem bramek, tracąc zaledwie jedną. Gdy trafiła Małgorzata Jurczyk, na trzy minuty przed końcem przegrywaliśmy już tylko 26:27. Jak się niestety okazało, to odrabianie strat kosztowało nas wiele. W samej końcówce lepiej spisały się zawodniczki z Piotrkowa, które wygrały 29:27.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:29 (13:13)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kayumova – Skonieczna 6, Górna 6, Kalska 5, Mazurek 4, Cirjan 3, Jurczyk 1, Tomczyk 1, Masna 1 oraz Żukowska, Ciura, Świerczek.
Karne: 5/7.
Kary: 6 min. (Masna 6 min. – cz.k.).

Piotrcovia: Opelt – Kucharska 10, Kopertowska 6, Dronzikowska 5, Despodovska 2, Belmas 2, Ivanović 2, Wypych 1, Klonowska 1 oraz Sobińska, Szafnicka, Jałoszewska.
Karne: 3/5.
Kary: 10 min. (Ivanović 4 min., Jałoszewska, Wypych, Klonowska – po 2 min.).

Sędziowie: Leszczyński, Piechota (Płock).
Widzów: 120.

 

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *