Wyczekiwane zwycięstwo w Kobierzycach, mamy 7. miejsce

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk odniósł pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w rundzie finałowej. Pokonaliśmy w Kobierzycach miejscowy KPR 28:24 i ze względu na porażkę Piotrcovii, zapewniliśmy sobie 7. miejsce w tabeli.

Po ostatnich spotkaniach nasz zespół był zdeterminowany, by tym razem zwyciężyć. Po bramce Adrianny Górnej, w 10. minucie prowadziliśmy już 3:0. Później jednak gospodynie zaczęły odrabiać straty i mozolnie zbliżały się do naszej drużyny.

Liderką KPR-u była tego dnia zdobywczyni dziesięciu bramek, Anna Mączka. Gdy trafiła Barbara Szymańska, na osiem minut przed przerwą był remis 7:7. W ostatnich minutach pierwszej połowy skutecznie grała jednak Adrianna Górna. Tę część meczu wygraliśmy 12:10, po rzucie Katarzyny Skoniecznej.

Po zmianie stron bardzo szybko wyszliśmy na czterobramkowe prowadzenie. Nie pozwalaliśmy na wiele KPR-owi, wciąż mieliśmy kilkubramkową przewagę. Na dziewięć minut przed końcem, powiększyła się ona do pięciu trafień.

Ostatecznie wygraliśmy 28:24, a wynik spotkania ustaliła Marta Tomczyk. Dzięki temu zwycięstwu i porażce Piotrcovii, na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewniliśmy sobie już siódme miejsce w lidze. Do końca będziemy jednak grać o kolejne zwycięstwa.

KPR Gminy Kobierzyce – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 24:28 (10:12)

KPR: Słota, Demiańczuk – Mączka 10, Jakubowska 5, Skalska 3, Kaźmierska 2, Szymańska 2, Linkowska 1, Michalak 1 oraz Wesołowska, Walczak.

Karne: 6/6.

Kary: 6 min. (Kaźmierska 4 min., Szymańska 2 min.).

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kayumova – Skonieczna 6, Kalska 5, Górna 5, Tomczyk 4, Mazurek 4, Karwecka 2, Hartman 1, Masna 1 oraz Cirjan.

Karne: 5/5.

Kary: 6 min. (Mazurek 2 min., Cirjan 2 min., Tomczyk 2 min.).

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz.

Widzów: 350.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *