Wygrana tylko pierwsza połowa

Do przerwy było całkiem nieźle. Prowadziliśmy w Kościerzynie z miejscowym UKS-em PCM 11:10. Niestety w drugiej połowie lepiej spisały się gospodynie, które ostatecznie zwyciężyły 27:22.

Spotkanie w Kościerzynie mogło zapewnić naszej drużynie siódme miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Od początku nasza gra wyglądała dobrze, a po bramce Martyny Żukowskiej, prowadziliśmy w 10. minucie 3:2. Później jednak do głosu doszły gospodynie.

Bardzo dobrze grały Kamila Konofał oraz Justyna Belter. Po trafieniu tej drugiej z karnego, to kościerski zespół prowadził 4:2. Obie drużyny nie odpuszczały. Jeszcze na cztery minuty przed przerwą, to UKS PCM Kościerzyna prowadził 10:9. Bramki Marty Tomczyk i Katarzyny Skoniecznej zadecydowały jednak o tym, że to AZS Łączpol AWFiS wygrał pierwszą połowę.

Po zmianie stron UKS PCM Kościerzyna zaczął przeważać. Wciąż skuteczna była Belter, po której rzucie w 41. minucie było już 18:13. Od tego czasu to nasz zespół zamurował bramkę przed rywalem. Graliśmy skutecznie w obronie i w ataku, a po trafieniu Malwiny Hartman, w 50. minucie było już tylko 19:18.

Niestety nie udało nam się postawić kropki nad i. Dobrą końcówkę miały walczące o utrzymanie szczypiornistki z Kaszub, które w ostatnich minutach zdołały jeszcze powiększyć przewagę i zwyciężyły 27:22.

UKS PCM Kościerzyna – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:22 (10:11)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Łoś, Liskowska – Belter 8, Konofał 4, Łazańska 4, Sus 3, Bunikowska 3, Krajewska 1 oraz Rogożeńska.

Karne: 5/7.

Kary: 18 min. (Bunikowska 4 min., Sus 4 min., Neitsch 4 min., Białek 2 min., Belter 2 min., Konofał 2 min.).

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kayumova, Bielak – Hartman 6, Górna 4, Tomczyk 3, Kalska 3, Mazurek 2, Świerczek 1, Skonieczna 1, Cirjan 1, Żukowska 1 oraz Gędłek, Jurczyk, Karwecka, Masna.